| KevinAle a întrebat:

Buna! Stiti cumva niște medicamente care ajută la slăbit/taie pofta de mâncare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

Nu exista asa ceva. Asta e chestie de marketing. Poți tu doar sa mănânci porții mai mici de mâncare și macar știi ca nu iti pui sănătatea în pericol. Crede ma ca nu ți ai dori sa ai probleme cu stomacul de la asemenea "pastile", si ar fi afectate si alte organe nu numai stomacul. Cauta și tu pe internet alimente cu mai puține calorii și poți manca chiar sa te saturi dar și sa si slăbești, sănătos. Sau dacă ții musai sa "taie pofta"de mâncare, fa câte un ceai verde sau pur și simplu bea apa mai multa..idk. Tu oricum o sa faci ce crezi indiferent de ce as zice eu, dar sfatul meu este sa nu iei nici un fel de asemenea pastile. Ca sa slăbești miraculos nu exista, cu pastiluțe din acelea ma refer. Dacă ar exista nu ar mai trece nimeni prin operații de micșorare al stomacului sau ore in șir pe la sala. Sa nu iei în nume de rau răspunsul meu, am vrut sa fiu sincera doar. Sănătatehappy

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voința daca nu ai asa ceva degeaba i ei medicamente.

| RAY a răspuns:

1,obligatoriu 3 mese, 16/8
08, prima masa sa spunem carbo =fructe, legume, lapte cu ovaz
13, a doua masa sa spunem proteine =snitel,fasole,sandvis,mici,kebab,plescavita, shaorma facute acasa fara maioneza, cartofi, salata cat mai multa
16, a treia masa si ultima grasimi =peste,avocado,macrou, somon, o lingurita de ulei de masline extravirgin sau un iaurt, sau poti aranja mesele cum ai tu chef

2, obligatoriu sport =măcar doua ore pe zi

50% carbo, 30%proteine, 20% grasimi

| gabicoo a răspuns:

Lopatin, Prastazol, și dacă vrei ceva naturist: Zeamă de hârleț!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coca cola zero
Mie imi taie foamea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu creste insulina, cat timp ai insulina mica nu ti foame, mancatul des te face infometat non stop si nu se poate arde grasimi, de asta propun 16/8

| Gego a răspuns:

Medicamente nu sunt unele care să fie aprobate oficial, iar cele neaprobate sunt periculoase pentru corp și sănătate.
Însă, poți încerca ceaiuri de slăbit, care sunt destul de eficiente, nu afectează sănătatea și sunt produse din ingredinte/plante naturale.
https://www.emag.ro/......DWV92YMBM/
https://www.emag.ro/search/ceai%20%20slabit?ref=effective_search#opensearch