| lillyxoxo a întrebat:

stiti niste metode de slabit dar sa fie sanatoase
eu am 1.61m si am 72 kg si doctori au zis ca nu pot face efort fisic pentru ca am apendicita. cum as putea sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu4you a răspuns:

Mai intai trebuie sa te operezi de apendicita. O apendectomie este o operatie de rutina care dureaza maxim 2 ore iar tu vei fi anesteziata total, deci nu trebuie sa-ti faci giji in privinta asta. Eu iti recomand sa faci operatia pentru ca daca nu o faci exista riscul ca apendicele sa explodeze la un moment dat iar abdomenul tau se va umple cu materii fecale si vei intra in soc septic...dar sa speram ca nu se va intampla asta. Dupa ce sa spunem ca ai facut operatia, trebuie sa mananci sanatos si sa faci efort fizic cel putin 30 de minute pe zi (asta cam la 2 luni de la operatie), asta e singura cale si desigur...multa ambitie. Succes!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci sănătos!
Efort fizic moderat.
Pa, pa.

| Gdeni a răspuns:

Dieta..si incearca sa mergi pe jos putin in fiecare zi.

| EdwardTeach a răspuns:

Eşti grasă. xd
Revenind la subiect, întâi rezolvă cu apendicita, nu pot să-mi dau seama ce fel de doctori ţi-ar zice să nu faci efort fizic şi nu te-ar trimite să te operezi. După operaţie şi recuperare, te poţi apuca liniştită de alergat şi de o dietă.

| 13paranoia13 a răspuns:

Operează-te de apendicită și apoi fă efort fizic?! laughing