| georgy_7464 a întrebat:

Sufar de sinuzita cronica si mi se strang secretii in gat si as dori sa-mi spuneti daca stiti un mucolitic eficient pentru ca am incercat mai multe dar fara niciun rezultat.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Din moment ce sursa de infectie nu este tratata, sinusurile vor continua sa secrete mucus purulent in exces, asa ca mucoliticul nu prea este de ajutor necombinat cu un antibiotic. Din pacate, aceasta afectiune este foarte greu de tratat, cunosc persoane care s-au operat si tot nu au scapat de ea. Multa sanatate!