| UIV27 a întrebat:

Sunt baiat si de vreo 2 ani am ceva tare sub sfarcul de la sanul stang.sunt perioade de cateva zile in care ma doare foarte tare cand apas pe chesia aia si sunt perioade in care se micsoreaza si nu ma doare. tata zice ca asa e normal dar eu nu stiu de sa zic.va rog ajutati-ma(am 14 ani).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jhonny18Villa a răspuns:

S-ar putea sa fie ginecomastie

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Nu, nu e deloc normal.

Daca e ceva tare cum zici tu, înseamnă ca nu e grăsime (ginecomastie= se produce la băieții de vârsta ta). Concluzie, trebuie sa consulți medicul de familie. Bafta!