| xPegasus a întrebat:

sunt fata si am o problema cu semnele de la acnee:in zona gatului, pe umeri, brate si decolteu. Daca pe fata e o acnee normala (nu stiu cum sa o denumesc) pe decolteu si restul zonelor cred ca se numeste chistica, e imposibil sa o storc. De mentionat este faptul ca nu e o acnee foarte agresiva dar tot are un aspect neplacut, credeti ca o pot trata acasa sau doar la dermatolog (vreau raspunsuri de la persoane care au experimentat acelasi lucru). Dar pentru punctele negre, ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ElenaElena85 a răspuns:

Buna, iti recomand cu drag crema Nera Plant cu pelin si lotiunea pentru ten, produse din cadrul Manastirii Nera. Acestea contin ingrediente 100% naturale ce regenereaza pielea afectata de acnee si pete. Sunt doua produse care pe mine m-au ajutat foate mult, nu as renunta la ele niciodata.

http://www.neraplant.ro/produs/crema-nera-plant-cu-pelin-40g/

http://www.neraplant.ro/produs/lotiune-nera-plant-pentru-ten-150ml/
https://www.facebook.com/neraplantro-1631688000416044/

| Silvershadow a răspuns:

Buna...si eu am avut problema asta, dar cu timpul s-a ensompat.Nu e chistita...stai linistita, iti va trece