| Ema1234 a întrebat:

Hei! deci am 14 ani si, ca orice adolescenta am probleme cu punctele negre in zona fruntii! problema este ca...atunci cand se fac mai dese, le storc si mi se face fruntea rosie! dupa care, trece la un mom dat. dupa ce ma dau cu crema niveea. si 'masez' cu miscari cirulare. asta s-a intamplat de mai multe... zeci de ori. si acum, am o frunte taaaaare urata! ce as putea face, sau ce imi recomandati? (in afara de dermatolog)? :/.

3 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Buna :D am scris despre asta pe blog : http://didiibeauty.blogspot.ro/2013/06/diy-pore-strips.html. Te invit sa citesti si sa aplici, are efect :)!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Stoarcerea lor nu rezolva problema, ci produce inflamație și crește riscul apariției coșurilor roșii. Recomandabil este să aplici o mască cu argilă de doua ori pe săptămână care va curăța sebumul oxidat din pori. Speli fata cu infuzie de musetel...

| AlexRAC a răspuns:

Buna :)
Uite aici ai rezolvare pentru punctele negre - http://www.fitness-nutritie.ro/......ral-acasa/

O zi placuta :P