| andreeeaaa1111 a întrebat:

Sunt în ultima luna de tratament tbc și am racit. Întrebarea mea este dacă e posibil sa apara complicații.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian926a a răspuns:

Si eu am fost bolnav nu de tbc dar mai grav si am racit dar nu a aparut complicatii, du-te imediat la medicu de familie sa iti dea antibiotic, daca eati internat in spital medicul tau se va ocupa de tine si iti va da tratament, ai grija pe viitor sa nu stai in capu gol afara, sa iti iei fular de fiecare data cand ieisi la aer rece ca dintr-o chestie stupida poti racii la plamani

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Daca esti in spital vor avea grija medicii de tine dar daca nu mergi la medicul de familie unde sa iti dea retea si continnui tratamentul.