| dienutzki a întrebat:

Sunt ingrijorata. Acum doua saptamani mi-a venit menstruatia si inca nu mi-a trecut! Care o fi problema?thinking Poate ma puteti ajuta. happy Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daria6 a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie cand eram in perioada bacalaureatului. Probabil e in cauza stresului sau este o dereglare obisnuita... Cel mai bine ar fi sa consulti un medic pentru. eventualele ingrijorarri.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O menstruatie normala poate dura maxim 10 zile, tot ce depaseste este o sangerare anormala si impune consult ginceologic. Daca este prima ta menstra, nu e atat de grav, dar trebuie sa primesti tratament pentru a opri sangerarea, fiindca deja este prea lunga si organismul pierde prea mult fier pentru a face fata in bune conditii.

| AikkoxD a răspuns:

Daca nu ti-a trecut inseamna ca esti racita acolo jos sau s-a dereglat ceva. Nu-ti face griji, o sa-ti treaca!

| Traian a răspuns:

Poate ai racit.

| zizi000 a răspuns:

Probabil ai racit. Si mie mi s. a intamplat, dar m. a tinut o saptamana si 2 zile. Desi cica nu e indicat sa iei paracetamol, eu am luat pentru ca muream de durere. Nu mi s. a intamplat nimic de la pastila. Dupa saptamana ingrozitoare si alea cateva zile, totul a revenit la normal de parca nu am avut nimic. Te sfatuiesc(daca te dor ovarele) sa iti pui pe abdomen o sticla de jumate cu apa calda. O tii pana te plictiseti. Alte metode nu stiu sa. ti spun.sad

| dienutzki explică:

Da.am uitat sa mentionez ca eram racita dinainte sa imi vine menstruatia. Oare din aceasta cauza? thinking