| CoconeteGabriela a întrebat:

Bună, sunt insarcinata în 10 săptămâni.
În urma controlului ginecologic am avut următoarele rezultat.
Ureaplasma Pozitiv, 10.000 ufc/probă.
Celule epiteliale superficiale, rare leucocite polimorfonucleare, abundenta flora microbiana formata din: cocobacili Gram negativi, prezente clue cell. Absenti bacili Gram pozitivi. Aspect sugestiv de vaginoza bacteriană.
Cat de grav este? Și cum îmi poate afecta sarcina? Pot duce sarcina până la capat? Mulțumesc frumos pentru un eventual răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul de familie stie sa citeasca analize, mergi maine la medic sa le citeasca el, pe TPU nu sunt medici.