| andreica13 a întrebat:

Imi poate interpreta cineva analizele acestea: Frecvente celule epiteliale izolate si grupate in placarde,frecvente leucocite polimorfonucleare neutrofile, prezenti bacili Gram pozitivi cu aspect de lactobacili,, frecventi bacili negativi, absent levuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala banala, cu germeni care se gasesc in mod normal pe organele genitale si care pot da infectii cand ai o igiena mai putin buna. Ginecologul iti va prescrie un tratament.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Luni dimineată mergi la cabinet la medicul de familie, ala sau aia ti le poate citi si interpreta, nu aici pe TPU. pa.

| andreica13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc! Voi ajunge marti acolo, insa voiam sa ma ajute cineva mai devreme! O seara buna

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce vârstă ai si de unde esti? Scuze daca te a deranjat raspunsul meu, dar stii ca medicul stie cel m ai bine deoarece are fișa ta in cabinet, te are in evidentă, sa nu te superi, te rog. o zi bună.

| andreica13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

21,Iasi. Stiu asta, insa am precizat mai sus motivul! Nu m-a deranjat.