| mariuscdrz a întrebat:

Tocmai ce am aflat de la medic ca am o problema cu tiroida, credeti ca e grav? Ce simptome ai datorita acestei probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Citeste pe site-ul asta, poate gasesti ceva ce sa iti dea o informatie https://m.csid.ro/......i-3591999. Sa ai o seara frumoasa si sanatate multa.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Depinde de problema endocrina. Hormonii se tot deregleaza. Trebuie umblat la stilul de viata, în special la alimentație. Consulta te cu un nutritionist!

| Eireann a răspuns:

Pai depinde de problema - hipotiroidismul inseamna tiroida prea putin activa si da anumite simptome, pe cand hipertiroidismul inseamna o tiroida prea activa si da alte simptome. In general bolile tiroidei dau tulburari de somn (nu poti sa dormi noaptea si esti somnoros ziua), oboseala, nervozitate si sensibilitate sporita la frig/caldura printre altele. Grav sau mai putin grav nu am de unde sa stiu.

| crud a răspuns:

Banuiesc ca te referi la tiroida si nu la caldura excesiva. Daca tot ai fost la medic, bine ar fi fost sa-i adresezi dumnealui mai multe intrebari. Probabil ai fost la medicul de familie. In mod logic, ar fi trebuit sa-ti dea o trimitere catre specialistul endocrinolog, pentru investigatii.

| FPSFan a răspuns:

Depinde.Cunosc multi care au tiroida.Acum nu stiu in ce stadiu esti. Oricum nu ai voie sa halesti sare iodata, dulce mult, etc.