| t8aidjjsJmas a întrebat:

Acum 2 ore mi s-a inrosit ochiul stang iar acum cel drept. Am o senzație de mâncărime și am impresia ca am ceva in ochi... Stiti ce ar putea sa am? Am început să strănut acum 2 ore foarte mult... credeți că probabil e de la ceva răceală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SporeBox a răspuns:

Probabil ai conjunctivita. Du-te si consulta un medic.

| lorena1gianinak a răspuns:

Un medic te poate ajuta cel mai bine.Este posibil sa fie o reactie alergica la ceva.

| Iote a răspuns:

Nu putem sti. Doar oftalmologul poate sti, dar numai dupa ce se uita in ochii tai. Mergi acum la oftalmologie. Au serviciu de urgente.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu este o infectie a ochilor si se numeste conjunctivita!
Urgent la medic, sau la spital, ca sa primesti medicatie (antibiotice, unguente, picaturi) pentru ca in 48 de ore ochii vor fii atat de afectati ca vei plange de durere, roseata si usturime.