| raimbow2321 a întrebat:

Acum 3 zile a sarit ulei incins pe mana mea si a ramas un semn grozav...Ce pot face pentru a scapa de el?

dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CiocanN a răspuns:

Daca este doar o besica sau un punct maroniu, asteapta sa treaca. daca este rana deschisa, du-te la medic sa-ti prescrie ceva.
de acum daca te mai frigi, pune imediat albus de ou, scoate din durere si mai vindeca putin rana. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde cat de adanc este. S-ar putea sa se estompeze in ani. Oricum, ar fi bine sa pui o solutie de la farmacie.

| RAY a răspuns:

Astepti sa te vindeci sau isi cumperi ceva crema de la farmacie, dar natural va trece

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Farmacia sau tinctura de propolis. Ultima recomand s-a cauti la sursa, in comert sunt mute falsuri.