| Acvila149 a întrebat:

Buna TPU acum 4 zile m-am intepat intr-un cui ruginit. daca fac vaccinul (anti tetanos) azi e prea tarziu? exista si alt tratament
? ce e bine sa faci? dau funda..

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Nu este tarziu sa mergi si sa iti faci acel vaccin. Daca nu mergi, exista posibilitatea sa dezvolti o infectie foarte mare care, Doamne fereste, poate sa iti fie fatala daca nu este tratata la timp. Poate ar fi bine sa iei si ceva tratament cu antibiotice pentru a preveni infectarea. Dar cel mai bine in cazul tau este sa mergi de urgenta la UPU( primiri urgente) unde sa iti faca acel vaccin si sa primesti ingrijiri medicale de specialitate+tratament!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te fuga la medic si lasa intrebarile pe TPU.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu e târziu daca ti-l faci si astăzi, adică eu mi l-am făcut in clasa a 9-a si e valabil 4 ani, deci nu cred ca e așa mare problema o intarziere de 4 zile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te urgent la medic