| anonim_4396 a întrebat:

Acum aproximativ 1 luna mi-am schimbat samponul (Head and Shoulders - pentru volum) cu samponul Head and Shoulders -anti matreata, eu neavand matreata.L-am luat deoarece magazinul respectiv nu mai avea ce foloseam eu.Acum am inceput sa fac matreata mai des si imi cade parul mai mult ca inainte, de fapt cred ca se rupe.Mentionez ca acum ma spal cu samponul pentru volum, care il foloseam inainte.Sa fie de la aceasta schimbare sau din alta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ar putea fi si de la sampon, dar fiind acelasi brand... nu cred ca putea sa te irite asa. se poate sa fie de la stres, poate te streseaza tezele, examenele, sau de la alimentatie, fiind cald poate mananci mai putin si mai prost sau pur si simplu parul e in faza de cadere. analizeaza-ti stilul de viata din ultima perioada, vezi daca sunt ceva schimbari, eventual schimba samponul revino la cel anti matreata sau incearca ceva nou si vezi ce se intampla, in ultima instanta du-te la un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Schimba samponul acesta, mergi pe unul din gama L'Oreal.
Sau mergi pe sampoane din gama pentru bebelusi.
Mergi la medic si pentru analize sa vezi de ce iti cade.
Poate fii si de la stres, oboseala, lipsa vitaminelor din organism.
Te pup!

| Danielllle a răspuns:

Posibil sa fie din cauza samponolui, eu tot am patit acest lucru.Incearca sa folosesti johnson's baby sau sampon pu copii, care sunt simple si aduc pielea scalpului la normal.La mine a functionat. Apoi daca se vad rezultate spre bine, poti din nou sa folosesti sampon p-u volum.