| Villy0po a întrebat:

Ce sa facc? nu pot sa scap de matreata...ma spal pe cap si dupa ktv min. daca imi "scutur" parul` imi cade matreata si ma spal o data la 2 zile cu head & shoulders si nimic, ce sa fk?

Răspuns Câştigător
| Alina_4790 a răspuns:

Ai putea sa incerci un remediu naturist pentru par. Poti sa-l faci chiar tu, nu trebuie sa-l cumperi.Pui un galbenus de ou intr-un castron(fara albus ca nu il mai dai jos ...adica o sa-ti ramana fasi albe) 2 linguri de miere, putina zeama de lamaie si dupa amesteci (daca vrei sa ai o senzatie de racorire a scalpului posi sa pi un plic sau o frunza de menta sa se inmoaie si sa ia substantelke din menta. Dupa aplici pe par si-l lasi cam 15 minute si din cand in cand mai masezi.La sfarsit clatesti te speli pe par.si gata
P.S nu te mai spala asa de des ca nu e bine pentru parul tau, in cativa ani s-ar putea sa inceapa sa-ti cata
:* succes

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

O data la 2 zile e prea des tocmai de aceea scalpul se irita. Pe cap trebuie sa te speli in mod regulat. De exemplu daca te speli de 2 ori pe saptamana sa zicem... lunea si sambata atunci cel mai bine e sa te speli numai in acele zile astfel scalpul se va obisnui cu acest program si va fi sanatos ( adica nu vei mai avea matreata).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca este asa, ai o problema dermatologica! Ar fii bine sa consulti un medic dermatolog.Sunt sampoane
medicinale pentru asa ceva! Asa cum a spus si @Dash, te speli prea des pe cap.
http://www.121.ro/articole/art452-cum-sa-scapi-de-matreata-p2.html

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Te clatesti cu otet.Fa asta d mai multe ori si ai sa vzi ca o sa dea rezultatewinking

| Cory_1336 a răspuns:

Schimba samponul.clateste parul cu ceai de urzica