| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva minute mi-am dat a doua gaura in ureche cu cercelul. Trebuie sa fac ceva (sa-l misc sau ceva)? Tin sa mentionez ca inca mai simt presiune in ureche. Astept multe raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Masezi usor cu spirt si unge cu crema de galbene

| Xennofull a răspuns:

Ai grija sa nu se infecteze..vezi din ce e cercelul pe care il bagi..ar fi indicat titan sau aur argint.un metal pretios.

| Ramona000 a răspuns:

Unge cu crema galbenele ai grija sa nu se infecteze

| Trynda a răspuns:

Daca a fost sterilizat si zona in care l-ai infipt este si ea sterila, nu se infecteaza. Nu il misca. Lasa-l pana maine si vezi daca te doare cand il misti. Daca te doare dati cu un unguent.