| Timishoreancaaaa a întrebat:

Hey, uitati ce am patit, am fost la bijutrie sa-mi bag gaura in ureche, tipa de acolo mi-a spus sa tin cercelul medicinal in jur de o saptamana doua, si sa il mai misc putin din cand in cand. Prima zi nu am avut nimica, iar a doua zi a inceput putin sa ma doara, daca atingeam, si eu tot il rasuceam acolo in ureche si fara sa imi dau seama il strangeam din ce in ce mai tare. Azi dimineata nu am putut nici macar sa ating ureche ca simt ca disper de durere, si am obsercat ca s-a umflat putin, am dat cercelul jos si a fost foarte strans pe ureche mi-a ramas si semn, si ma doare foarte tare si curge un lichid transparent. Vreu sa stiu si eu ce trebuie sa fac, si daca sa imi bag un alt cercel medicinal sau unul de argint, si cat pot sta fara cercel fara sa mi se astupe gaura, Dau Fundia! vreau raspuns urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Pune-ti tot cercelul ala, da-te cu spirt si nu mai atige! Eu mi-am mai facut 2 gauri in ureche acum 2 ani si inca mi-a mai ramas semn, dar va trece.Nu te ingrijora happy