| Claudia_Grigore_1978 a întrebat:

adresez intrebarea in special femeilor! La o anumita perioada de timp am o secretie vaginala alba cu o textura groasa fara miros destul de abundenta dar care nu ma ustura sau mănâncă, imi provoaca doar o stare ușoară de jena in zona intima, ar putea fi o infectie cu candida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Vaginul se curăță singur în mod natural printr-o astfel de secreție, e ceva normal. Doar dacă secreția asta începe să fie diferită de secreția ta normală ai de ce să îți faci griji. Prin disconfort, te referi doar ca nu iti place senzația de umed, nu? Nu vreo usturătură sau ceva

| Claudia_Grigore_1978 explică (pentru Atim):

Nu,nu simt senzatie de usturime ci de o mica iritatie mai degrabă