| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si cand beau energizant sau Cola ma doare in partea stanga jos, sub coasta. De ce? (As vrea sa aflu motivul..nu vreau raspunsuri gen : "mergi la medic".)
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acolo daca nu ma insel eu e pancreasul.
si in afara de medic nu poate nimeni sa iti spuna de ce, asa ca fugi si iti fa analize.

de ce bei energizant la 13 ani? nu ai destula energie?

| Azµre a răspuns:

Deja ți-a stricat metabolismul bând energizante și coca cola la vârsta ta.
Renunță la ele și ai să vezi că nu te mai doare nimic.

| Liviu4you a răspuns:

In stanga jos sub coasta nu e pancreasul cum a spus cineva mai devreme, ci splina, putin mai jos este stomacul, iar sub stomac rinichiul. Una din ele ar putea fi cauza. De ce? Din cauza prostiilor pe care le bei.

| Krueger a răspuns:

Nu mai bea si nu o sa te mai doara...esti constienta ca nu iti face bine!