| Scorpions13 a întrebat:

Am si eu o intrebare si vreau sa ma lamuriti... doar cei care cunosc bine.

Cand mananc mult si beau multa apa sunt putin umflat in partea stanga sub coasta (in partea de nord est a abdomenului ) cand apas nu ma doare nu simt nimic. la fel ca restul abdomenului.

M-am documentat putin si am ajuns la concluiza ca s-ar putea sa am o mica hernie abdominala. mai demult acum vreun an jumate am risicat niste greutati ceva cam mari dar de atunci nu am mai ridicat. fac exercitii flotari in pumni, tractiunui, sairtura coarda, alergari, exercitii care solicita abdomenul. as vrea sa imi spuneti daca ma ajuta la ceva aceste exercitii sau risc sa imi agravez situatia. nu vreau raspunsuri gen operatie. ma ingrozeste. daca stiti cum pot trata cum pot face sa revina la normal. daca este bine sa fac tractiuni ca imi solicita mult abdomenul. va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Scorpions13 explică:

Oare sa fie ca mananc 5 mese pe zi si fac zilnic 50 tractiuni, 100 flotari in pumn, 200 sarituri cu coard, si alergat?

| Ferra a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. e ceva normal

| Scorpions13 explică (pentru Ferra):

Mai astept raspunsuri... doamne ajuta sa nu fie nimic + de asta de ce tocmai mie ca sunt un biata sportvi am practicat, fotbal, a tletism, handbal, mma, chiar nu inteleg daca eram un gras de ala. sper sa nu fie nimic grav si sa fiu sanatos o sa ma duc si la un consult. mai astept rapunsuri de la cei care cunosc. vreau sa va mai spun ca nu am dureri, greata, voma, nimic. doar putin umflat nu tare abia se observa. dar totusi se observa

| Ferra a răspuns:

Mie mi se intampla asta de cand aveam 4-5 ani, si nu esti singurul cum am mai zis. si la mine e ela fel si am vazut pe multi cu zona respectiva putin proeminenta

| MyNameIsAna a răspuns:

Uite corpul tau este foarte ipuizat de fortele tale salbatice si ar trebui sa te mai linistesti si in tot deauna sa adormi la ora 21>00 iar de dimineata putina gimnastica daca peste citeva saptamini nu ajuta dara trebuie sa discuti chestia asta cu medicul.