| weloveit a întrebat:

am 16 ani si de cateva zile observ o scurgere din san,de culoare galbuie sau. Nu stiu ce ar putea fi, mai ales ca sunt virgina. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Noi nu te putem ajuta! Mergi urgent la medicul de familie cel putin, nu ai nevoie de sfaturi de amatori in asemenea situatii.SAnatate maxima!

| mona a răspuns:

Du-te neaparat la medic

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Mergi la medicul de familie şi spune-i cu exactitate ce problemă ai. El îţi va da un bilet de trimitere spre un medic specializat.
Nu aştepta până situaţia se agravează. O problemă tratată din timp nu se poate agrava.
Pa-pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Scurgerile de culoare gălbuie ( sau galben-verzui ) pot indica o infecţie!

Deci, TREBUIE să mergi cât mai curând la medicul de familie pentru diagnostic ( eventual, pentru o Trimitere la medicul specialist ) şi tratament ( dacă e cazul unei infecţii ).

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Latinmoon a răspuns:

Mergi de urgenta la medic sa nu ti se accentueze starea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Scurgerile mamelonare (exclusa galactoreea) trebuie investigate prin palparea sanilor, examenul citologic al secretiei, mamografie sau ecografie mamara.
Trebuie sa mergi la medic.
Te pup!

| ZeHelp a răspuns:

Atunci cand se trateaza de probleme medicale, du-te neaparat la medic. Nu toti utilizatorii TPU cunosc informatii din medicina si nici nu sunt de fata ca sa-ti poata da un sfat "ca la carte".

| Sicmao a răspuns:

Urgent la doctorul de familie. El te va indruma spre un doctor de specialitate. Nu lasa timpul sa treaca, sanatatea e cea mai importanta.