| nikolles a întrebat:

Am 17 ani și. 47 kg și vreau să mă îngraș, am găsit niște siropuri Biomed 6 și Peritol și aș vrea să aud niște păreri! Voi ați luat? Sunt periculoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

O.O De cate ori mananci pe zi, faci sport? ai tendinte sa mananci/nu mananci seara?

In principal, daca mananci seara, orice tip de mancare o sa pui pe tine destul de usor, treptat si in mod natural/normal.

Daca ai incercat asta, atunci siropurile de care sunt par sa fie suplimente alimentare, citeste inainte sa le iei ce indicatii/contraindicatii au (daca exista), dar cel mai bine ar fi sa consulti un medic inainte sa le iei, poate el are o solutie mai eficienta!

Multa sanatate!

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

DE ce nu incerci sa lasi totul sa vina de la sine?
Adica mananca alimente ce ingrasa (chips-uri, de exemplu)
Poti manca si seara. Insa cu grija, deoarece te poti trezi cu dureri de cap dimineata.
Poti manca mai mult decat in general.