| NotToday a întrebat:

Am 2 curiozitati:
- pastele fainoase sunt sanatoase?
- pe langa uleiul de masline si nucile ce surse de grasimi sanatoase mai stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Daca folosesti pastele din grau dur bio! Iar la a doua intrebare:avocado, migdalele crude, semintele crude de dovleac si chiar uleiul din acestea, presat la rece!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt sanatoase dar consumate des s-ar putea sa te trezesti cu cateva kg in plus

| Azµre a răspuns:

Orice e sănătos atâta timp cât nu faci exces de ele.

| Diagirl a răspuns:

Daca mananci multe paste fainoase sau destul de des ele se vor depune, dar de sanatoase sunt

| titanu a răspuns:

Dar de cand sunt nucile sursa de grasime ma? laughing

| Craciuni a răspuns:

Da,pastele fainoase sunt sanatoase. Nu afecteaza cu nimic happy Dar daca le mananci des..ingrasa thinkingwinking