| Chachi913 a întrebat:

Am auzit ca floricelele nu ingrasa! Asa e? Daca e asa atunci poti sa mananci floricele dupa ora 6? big grin Dau funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Intr-adevar, floricele nu ingrasa daca nu sunt facute cu unt/cantitate mare de ulei sau daca nu contin alte ingrediente hipercalorice (diverse arome) - este valabil pentru cele gata facute la punga, cele pe care le gasim la barurile de la cinema si pentru cele care se fac la cuptorul cu microunde. Facute acasa, fara sau cu o cantitate foarte mica de ulei, sunt chiar benefice pentru organism pentru ca sunt bogate in fibre si in antioxidanti.
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......i-legumele

| Adrianetc a răspuns:

Floricelele ingrasa, au ulei sau unt deci. iti dai seama, in plus floricelele au grasimi vegetale.

| dracu14 a răspuns:

Ce prostie asta cu ora 6, ultima masa trebuie sa fie cu 3 ore inainte de culcare

| Empathizer a răspuns:

... cu conditia sa fie floricele de porumb, facute fara sare si fara grasime. Facute in casa din boabe de porumb de floricele, fara nimic altceva, puse intr-un ceaun cu capac, la foc iute.

| hamsterita29 a răspuns:

Daca le faci uleioase si cu multa sare sau cu unt normal ca ingrasa