| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, am facut un test de sarcina in urma cu cateva zile pentru ca mi-a intarziat menstruatia undeva la 7-8 zile(am ciclu menstrual neregulat)testul a iesit negativ si acum ma dor sanii ca la menstruatie,in zonele dinspre axila, ma dor ovarele insa nu atat de tare precum la alte menstruatii, sa spunem ca este o durere medie.In ultima luna am slabit 5-6 kg sau chiar mai bine,credeti ca pot fi insarcinata?
Din cate stiu, durerea sanilor spre axila este specifica simptomelor premenstruale si nu are treaba cu sarcina, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Chiar tu spui ca ciclul tau este neregulat. Este clar ca nu vine la timp. Daca suspectezi ca ai putea fi insarcinata, mergi la medic pentru un alt test de sarcina mai concludent.