| Tunarugiani98 a întrebat:

Buna, am 15 ani si menstruatia mi s-a terminat in urma cu 5 zile, o am neregulata si mi-a intarziat putin, dar cand mi-a venit a decurs ca o menstruatie normala, dar inca am sanii tari si durerosi, am facut 4 teste de sarcina si au iesit negative, menstruatia a fost normala, sanii au inceput sa ma doara cu 2 saptamani inainte de ciclu, dar de ce inca continua durerea? Va rog frumos daca a ti putea sa-mi dati un raspuns

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Numai un medic senolog sau ginecolog in urma consultarii sanilor tai, iti poate oferi un raspuns care va fi in mod cert si sigur corect. Sanatate!

| Tunarugiani98 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar nu cred ca este vorba de o sarcina daca am avut menstruatia normala si toate testele au iesit negative, posibil sa fie problema fix de la sani, dezvoltare. etc. nu? Va rog frumos sa-mi dati un răspuns.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Tunarugiani98):

Prin raspunsul pe care ti l-am transmis, exact acest lucru am incercat sa-ti explic ca problemele tale sunt strict legate de sani si in consecinta nici NU facut niciun comentariu si NU m-am referit la posibilitatea ca in acest moment sa poata exista o sarcin. Din acest motiv nici NU trebuie sa ai vreun motiv de ingrijorare in aceasta privinta. Multa sanatate!

| Tunarugiani98 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru răspuns

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca in cazul tau activitatea hormonala sa inceapa sa se regleze si acest proces sa provoace in perioada lunilor sau anilor urmatori o stabilizare a carei urmare directa sa fie in fapt reglarea lungimii ciclului menstrual. Multa sanatate!