| Ry0010 a întrebat:

Am fost la un control ginecologic unde mi s-au prescris anticoncptionalele Belusha deoarece am un chist pe un ovar. As vrea sa stiu daca intervalul la care trebuia sa imi vina mestruatie se va schimba? Daca am inceput sa iau anticonceptionalele din prima zi de menstruatie din 20.10 cand imi va veni urmatoare menstruatie? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ar trebui sa ti se schimbe nimic, decat daca aveai menstruatia neregulata, aveai o cantitate de menstruatie mare sau aveai crampe.

Insa este destul de greu de prezis. Daca aveai menstruatia neregulata, ciclul se poate regula la orice interval intre 21 si 35 de zile.

Prin urmare, ai grija sa ai mereu niste absorbante/tampoane la tine pentru a evita o situatie neplacuta.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu l ai intrebat pe medic? Ce faci acolo in cabinet de nu îi pui lui aceste intrebari, el stie cel mai bine nu noi, el te cunoaste el ti le-a prescris, doamne parca a ti innebunit, esti in cabinetul lui dar taci, nu il intrebi, si vii si intrebi aici, unde nimeni nu te cunoaste, ăla are fișa ta, esti pacienta lui du-te inapoi la el si intreaba l exact ce ne intrebi pe noi.