| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Am migrene tot timpul, dureri crunte de cap si de ochi. Parca ar potni din adancul creierului, o durere care nu te lasa deloc si continua pana in spatele ochilor(nu stiu sa va explic cu termeni medicali). Am programare sa imi fac o tomografie peste 2 saptamani, iar la oftalmolog nici nu stiu cand o sa merg, pentru ca medicul meu nu raspunde la telefon sau la mesaje de cand am aflat ca am miopie, cam de cand aveam 14 ani, merg la acelasi medic). Stiti niste medicamente pentru dureri de cap? Cu Algocalmin si Nurofen nu scap de ele, pana cand o sa ajung la medic, peste doua saptamani, vreau sa incerc sa fac(,) cumva sa nu ma mai doara. Stiu ca este o problema medicala, (am programarea facuta pentru tomografie de doua luni, nu au putut sa ma programeze mai devreme), dar as vrea sa scap cumva de durerea asta. Mentionez ca nu am alergii la medicamente sau la altceva.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durerea are multe cauze, ochii sau sinusurile daca ai sinuzită te doare capul, incearca sa stai cu o caciula pe cap sa i ti fie cald nu sta in curent nu iesii cu capul ud după baie sau duș afară, ce varsta ai? In afara de antinevralgic sau nurofen alte medicamente fara rețetă nu poti lua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti odihnesti ochii mai mult pana mergi la doctor si vei fi mai bine