| iamaprincess a întrebat:

Am nevoie de ajutor... cea mai buna prietena a mea e in spital(toxi-infectie alimentara) -ieri a fost internata si mai multi prieteni ne-am hotarat sa mergem maine la ea. Ea a suferit niste spalaturi gastrice.Intrebarea mea este: Avem voie sa ii ducem de mancare? Daca da, ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ii puteti duce mancare.

3 răspunsuri:
| ana75 a răspuns:

De exempu, compot de mere dar facut in casa

| romeo78 a răspuns:

Nu. Pana nu ajungeti la spital si discutati cu doctorul, persoana internata sau cu asistentele. Puteti sa ii duceti ceva ce ii este interzis sa manace si sa veniti inapoi cu mancarea. mai bine ii duceti un buchet de flori. Multa sanatate!

| Alysée a răspuns:

Puteti sai faceti mai bine o felicitare de insanatosire in care sa ii scrietu toti ceva sa o faceti sa zambeasca.Bafta?