Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de o intrebare urgenta si fff importanta si fara caterinca....deci bunica mea are stimulator cardiac de 3 sapt si in seara asta i-a crescut pulsul foarte tare si e neregulat...ce ar trebui sa faca si care e cauza? plzz ajutor doar daca stiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Assu53 a răspuns:

Ducetiva la doctor... cu asa ceva nu este de glumitwinking

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa se abtina de la orice efort si trebuie sunat la urgenta.

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mearga la Urgente/camera de garda a unui serviciu de cardiologie
http://www.i-medic.ro/boli/aritmiile-cardiace

| alexandruth a răspuns:

Mai bine du-o la spital... Asta ar fi cea mai inteleapta alegere... happy

| Odise a răspuns:

Intreaba vreun medic..Suna la Urgenta ei or sa-ti raspunda