| 11231123 a întrebat:

am o intrebare acum o ora am gatit si din tigaie a sarit ulei incins pe piciorul meu si sa facut o besica gigantica ce ar trebui safac maine am majaratul help pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune miere de albine!
Mierea de albine este cel mai puternic antibiotic natural, pusa pe rani si basici, vindeca, calmeaza durerile si nu lasa cicatrici.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu sparge basica si nu da cu leacuri babesti. Mergi la prima farmacie sa-ti dea un spray pentru arsuri, nu retin cum se cheama. Orice creme si alte prostii ce ai in casa iti pot face mai rau.

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Incerca sa maschezi basica cu pudra si machiaz dac nu incearca sa o storci dar va durea ff tare

| Rancilio a răspuns:

Daca nu ti-a trecut "besica" uite aici cu ce sa-ti dai.
http://www.farmpro.ro/categorie-produs/leziuni-piele/