| OmSecret a întrebat:

Am o intrebare.Am 14 ani si am fumat aproape 1 an.M-am lasat de anul trecut si m-as apuca iar de fumat. Vreau sa imi ziceți niste tigari care sunt slabe si nu afecteaza foarte tare sanatatea si sa nu miroasa foarte tare.As vrea sa imi ziceți daca o sa iasa la analize ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In toate tigarile este tutun, doar gustul si filtrul difera.

| Liviu a răspuns:

Mai bine te apuci de pacanele, acolo ai o sansa sa iei ceva laughing lasa tigarile, am fumat 8 ani, le-am lasat, acum fac 3 ani de cand numai fumez big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca fumezi fumeaza cum trebuie ce e lasitatea asta cu tigari slabe si care nu miros?

| Rotazi a răspuns:

Ce ar fi sa nu reapuci? Mai ales ca ai doar 14 ani. Peste 2 ani ai sa ne intrebi cum sa-ti repari sanatatea.

| NorNegru a răspuns:

Salut! Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar nu s-au inventat încă țigările care să nu-ți afecteze sănătatea câtuși de puțin. Sănătate!

| Marin321 a răspuns:

Toate tigarile sunt la fel de nocive. Tragi fumul la temperatura de ardere si aia iti face cel mai mult rau.

Sunt fumator stiu ca daca iti spun sa nu te apuci mai rau fac.

Dar totusi ar trebui sa te gandesti mai bine.