| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare in special pentru mamici: testul de sarcina mi-a dat pozitiv si am si simptome de sarcina (mai ales greturi toata ziua mai ales seara fara a vomita). Cred ca am in jur de 3-4 saptamani de sarcina (nu am fost la medic inca). Problema e ca partea de sub buric pana la zona intima s-a umflat si simt zona aceea moale la atingere. Mai am unele dureri pe acolo, dar am inteles ca e normal in primul trimestru de sarcina. Dar umflatura moale ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil esti balonata, adesea femeile in sarcina sufera de asta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze pentru greselile de scriere, dar telefonul are auto-corectare, si ma incurca uneori.

| QuelQui a răspuns:

La 3-4 saptamani ar trebui sa faci o vizita la medic.