| Elziiia a întrebat:

am o intrebare si as vrea sa raspunda doar cei care stiu despre ce este vorba sau cei care cunosc persoane de genul. Pana acum un an si ceva pana sa-l cunosc pe prietenul meu de acum eram o persoana mai calma si mai indiferenta la tot ce se intampla in jurul meu iar acum orice mic amanunt ma deranjeaza, sunt tot timpul nervoasa, ziua sunt fericita si ma distrez iar noaptea plang, sunt foarte geloasa, rea, agitata, desi nu as vrea sa fiu asa. Credeti ca poate fi vorba despre instabilitate psihica? Ar trebui sa consult ceva psiholog sau medic specialist? Pote sa mi se traga toate astea de la iubitul meu? Tin sa mentionez ca el a fost inainte foarte protector cu mine si nu exista sa treaca juma de ora ca sa nu-mi scrie si cand nu voiam sa ma vad cu el plangea, iar acum e nepasator, ma injura si imi vorbeste urat. Am nevoie de un raspuns va rog nu luati in ras si am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Claudia45 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci ca sa rezolvi problema este sa te despărți de prietenul tău.
Nu ai instabilitate psihică, ești nefericita, și chestia asta te face sa nu mai vezi lucruri frumoase in nimic. Și din câte îmi dau seama ești nefericita din cauza relației tale.
Despartă te de el sau vorbiti sa ajungeți la un numitor comun.
Și încă ceva, acordați tie mai mult timp pentru răsfăț, fa ce îți place, ieși cu prietenii, citește cărți...

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta preietenul tau are pe altcineva, o persoana cu care poate doar vorbeste pe Facebook si s-a plictisit de tine.

| Andreeush a răspuns:

Totul e din cauza relației tale.

| Lioana a răspuns:

Atunci cand o persoana te schimba in rău e mai bine sa o îndepărtezi de tine si sa cauti compania oamenilor alături de care te simți bine. Nu te mai gandi la trecut. Timpul schimba foarte mult oamenii iar el nu mai este ceea ce a fost la începutul relatiei voastre.