| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu de aproape 3 saptamani[am fost impreuna un an si 4 luni]. Cand ne-am despartit a spus ca vrea sa ramanem prieteni ca am fost prima iubire si sunt o fata speciala, dar nici pana acum nu m-a bagat in seama. Ne-am despartit din cauza lui, se purta foarte urat si spunea ca e plictisit. Consider ca e mai bine sa nu vorbim ca sa il pot uita, sa nu imi aduc aminte de trecut si sa sufar mai tare. Problema este ca e din ce in ce mai nervos pe mine. Nu i-am facut nimic, ba chiar mi-am vazut de treaba mea, am iesit cu prietenii, am incercat sa ma distrez si sa fiu indiferenta. Cand vine vorba de mine, le spune tuturor ca nu il intereseaza, ca sunt nesimtita sau handicapata, dupa care spune " ee glumeam nu am nicio treaba cu ea". Ma deranjeaza ca le spune prietenilor ca vorbesc eu cu baieti pe retelele de socializare. Sa inteleg ca ma si controleaza. I-a zis celui mai bun prieten ca nu vrea sa imi ceara sa ne impacam din orgoliu si ca vrea sa isi faca o noua prietena pentru a ma face geloasa pe mine. Nu as vrea sa discut cu el, e o fire complicata si m-am gandit ca mai bine il tratez cu indiferenta, insa mi-e oarecum teama sa nu inceapa sa vorbeasca despre lucrurile intime dintre noi. Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic asa... EVITA-L!

Pe romaneste, schimba anturajele si nu mai vorbiti, nici macar prin prieteni.

| Izabelaisa a răspuns:

Wow e un pic nesimtit daca ar vorbi despre lucrurile intime straight face

Ce sa zic imi pare rau sad dar baiatu asta nu te merita sad paff cred ca suferi si te doare dar meriti ceva mai bun: iti zic eu oh go on se va intoarce cat de curand la tine ai sa vezi asta bagai tu indiferenta si fate ca nu te intereseaza de el arata-i cu aceeiashi moneda cum a facut el cu tine nu si-a dat si el putin seama ce lasa in urma ca tu-l iubeai baieti astia vai de capu lor acum sunt cu fite vai ca eu stau cu aia si cu aia sunt tare ma plac fetele :-J of si eu zic sa il uiti Nu TE MERITA sad Si eu tot cered ca se va intaorce si iti va cere si scuze ca a gresit :-J si apoi ai vazut si tu te controleaza decilaughing te vrea inapoi deja dar vrea poate sa vada daca te combini cu el daca tu l'ai iubit cu adevarat cand stateai cu el cine stie ce are in cap baaiatu asta straight face in fine stai calma si bazeaza-te pe indiferenta arata-i ca si tu poti sa-i franci inima oh go on nu numai el ti-e sper ca te-am ajutat pupic :*

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

El se comporta asa pentru ca u esti indiferenta cu el, si indiferenta este cea mai mare arma pentru un om, el se oftica foarte mult prin faptul ca nu-i dai atentie si, ca nu te intereseaza de el.
Eu zic sa il lasi in pace, pentru ca daca ar fi sa scoata vorbe nu lua in seama ce spune, pentru ca daca u nu te stresezi si nu te complici sa stai sa dai explicatiii, sau sa stai sa te iei de el...nu ajuta la nimic, el asta vrea, sa il bagi u in seama, sa vii u la el.
De aceea incearca tot felul de chestii, care sa te loveasca sa te faca sa ii reprosezi straight face
Lasa-l in viata lui de 'nebun' si 'disperat', u vezi-ti de viata ta ca esti tanara si schimba-ti prietenii pentru ca si ei te pot da in vileag, ai grija ce le spui lor despre el.

| Lexi a răspuns:

Subscriu. Daca ar avea caracter, ar avea si alt comportament. Bun, cred ca totusi diferenta e facuta si de varsta...

| Bya_1568 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa nu il bagi in seama pentru ca el vrea sa te necajeasca prin toate vorbele astea, el vrea sa te faca sa spui ceva de el pentru ca el te stie destul de bine iti stie tot si te are la mana numai ca sa ajunga la tine ca sa va certati si ar da dovada de grosolan daca ar ajunge sa vb lucrurile intime dintre voi.Ai grija de tine si nu baga in seama ceea ce vorbeste pentru ca stiu prin ce treci si sa stii ca pana la urma si ce-l mai bun prieten te tradeaza.FII INDIFERENTA PENTRU CA INDIFERENTA DOARE FOARTE TARE...

| madalina_6034 a răspuns:

Io te sfatuiesc sa nu ii acorzi atentie pentru. ca tot ce face, face doar sa te faca pe tine sa suferi si cand isi va da seama de ce a facut o sa se intoarca la tine si o sa iti ceara sa va impacati ca a gresit...chestii dn astea cum fac toti baieti, asa ca nu lua in seama tot ce face