| Constantin1963 a întrebat:

Am o intrebare urgenta.De ce acte ai nevoie pentru a te interna la spitalul Alexandru Obregia din Bucuresti? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trimitere de la medicul de familie sau de la un medic specialist(psihiatru).

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este necesară o Trimitere de la medicul specialist sau de la medicul de familie ( eventual şi de actul de identitate ) + carnet de asigurat ( adeverinţă ); posibil să fie necesară şi o Programare pentru internare ( în funcţie de locurile disponibile şi de gravitatea afecţiunii ).

"Acte necesare la internarea in spital
1. Bilet de internare de la medicul de familie sau specialist;
2. BI/CI;
3. Dovada calitatii de asigurat, prin:
Adeverinta de salariat pentru persoanele incadrate in campul muncii sau dupa caz:
- cupon de pensie in original (pentru pensionari)
- cupon de somaj in original (pentru someri)
- adeverinta de elev/student (pentru elevi/studenti);
Adeverinta de ajutor social sau cupon de ajutor social, pentru persoanele care primesc ajutor social;
Adeverinta eliberata de Casa de Asigurari de Sanatate, pentru persoanele care se asigura facultativ
sau care se afla in intretinerea unui asigurat." - SURSA :
http://www.spitalcfconstanta.ro/acte_formulare.html

Toate cele bune.