| Dyana2013 a întrebat:

am o masea cariata si stiu ca o sa trebuiasca sa ma duc la stomatolog iar intrebarea mea este daca doare atunci cand iti curata maseaua si iti pune plomba... vreau raspuns urgent! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Angelicas a răspuns:

Depinde de cat timp ai aceasta carie. Daca maseaua e cariata mai mult atunci s-ar putea sa doara.
Dar poti sa rogi dentistul sa te amorteasca(cu un fel de spray sau uneori o injectie pe care aproape nici nu o simti) si dupa aceea nu o sa mai simti nici o durere.
Oricum eu te sfatuiesc sa mergi cat mai repede la stomatolog ca sa nu se agraveze caria!

| Băă_Anddu_1998_KY2c a răspuns:

Te va durea cand iti omoara nervul` puppy dog eyes.