| ralucamirabela a întrebat:

Am o problemastraight facestraight face. Acum 3 zile mi-a aparut un cos pe alunita! Si nu stiu, ziua urmatoare m-am trezit cu un cos sub piele, exact acolo unde e alunita.Si am inceput sa iau antibiotic, sa ma dau cu crema de galbenele si cu aloe.E umflata si rosie.Acum problema mea este ca a cazut alunitastraight facestraight face nu stiu cum naiba...Si nu era alunita s`aia iesita, sau cum naiba se zice.era o alunita normala si acum ca s`a umflat exact acolo, a cazut.mi`e fricastraight facestraight face Ce fac? luni o sa ma duc la doctor.E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu e grav, dar nu se stie niciodata. Du-te si consulta un dermatolog. Specialistul este cel mai in masura sa se exprime nu "doctorii" de pe TPU. Sanatate mahima iti doresc!

| XatomisX a răspuns:

O sa treaca stai linisti nu e nimic grav eu am toata fata plina de alunite si ma duc in fiecare an la dermato si intodeauna am fost ok mi-a zis sa nu scot niciuna happy

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Pai din ce ai zis mai sus pare destul de grav, sfatul meu este sa mergi cat mai repede la un medic si sa nu o mai atingi prea mult.