| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, acum 5 zile mi-am facut o gaura in ureche la salon, mi-a dat un cercel medicinal, l-am purtat 4 zile si dupaia am fost la salon sa mi-l de-a jos, mi-a pus unul normal de argint, l-am purtat toata ziua pana cand m-am pus sa dorm, seara, cand sa ma culc, mi-l l-am dat jos, iar acum, de dimineata, nu il mai pot baga in ureche, tot l-am fortat si a intrat doar umpic, ce sa fac? Fundaa big grin puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| val31989 a răspuns:

Forteaza-l din nou, va intra pentru ca gaura nu s-a astupat.Tu doar n-o nimeresti pentru ca e proaspata si te doare.

1 răspuns:
| muffinXXL a răspuns:

Aoleu! Eu am stat o lună întreagă cu cei medicinali, ca să nu risc. Și când mi-am pus de aur nu stăteam mai mult de două ore fără ei. Dacă au trecut doar cinci zile de când ți-ai făcut găurile, ele se pot astupa foarte repede. Totuși, dacă reușești să îi bagi, nu mai sta fără ei. Cumpără-ti unii care să nu te incomodeze la dormit și poartă-i nonstop. Dacă stau o săptămână fără cercei mi se astupă și mie și a trecut un an de când mi-am făcut găurile.