| lavi94 a întrebat:

Mi-a pus acu 2 zile piercing in nas, la un salon/bijuterie. Tipa de acolo care e prietena cu mama mi-a facut gaura cu pistolul si mi-a spus ca seara sa schimb cercelul medicinal cu cel de argint deoarece, cel medicinal noaptea poate iesi si gaura se astupa, acum in fiecare dimineata si seara in curat gaura cu apa oxigenata, piercingul il pun in apa sa stea putin cat timp eu cu un betisor de ureche imbibat in apa oxigenata curat zona la suprafata si torn cata apa si dupa aia pun piercingul la loc. Mi se face putin puroi care il curat. E ceva normal sa se faca putin puroi fiind a2a zi de cand am numa? Cam in cat timp se va cicatriza rana?

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Poate nu e puroi, poate e o secretie de ser numai.In mod normal ar trebui ca in 3-4 zile sa nu mai ai probleme.Ai probleme pentru ca n-ai avut rabdare si ai vrut sa te falesti cu piercingul cat mai repede. Un sfat : Leaga-ti in gaura pentru. piercing un fir de lana (de lana-lana, nu sintetic) si o sa vezi ca rana se va vindeca in 24 de ore. Dupa aia poti sa-ti montezi piercingul fara probleme pentru ca gaura va fi vindecata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argintul nu e bun, cel mai bine pune'ti unu de aur sau titan (macar temporar pana ti se vindeca gaura), din cauza celui de argint ai probleme