| boobooroozaa21 a întrebat:

Buna tpu...am o problema care pentru mine este grava...de cateva zile imi apar niste pete rosii pe tot corpul insoltite de mancarimi.ce pot sa fac ca sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Ai avut pojar/varicela?

| Azµre a răspuns:

Poate fi o reacție alergică, poate fi o urticarie, pot fi multe!
Până te duci la medic sau te hotărâști, i-a de la farmacie alerid și iei o pastilă pe zi, dacă e o reacție alergică sau urticarie în ziua aia va trece dacă nu e altceva! Oricum ar fi trebuie să te duci la medic!

Răspuns utilizator avertizat
| Dxpro a răspuns:

Control dermatologic. Cauzele pot fi multiple, de la iritatii severe pana la toxinfectie alimentara. Recomand control dermatologic