| oanna_8063 a întrebat:

de aseara ma mananaca intreg corpul si imi apar pete rosii straight face numai stiu ce sa fac sa scap de mancarime va rog puppy dog eyes ajutat-ma is disperata... crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iubiţica95 a răspuns:

Cred ca ai mancat ceva la care esti alergica cel mai bine e sa te duci la un medik, dar pentru o relaxare fa o baie si stai in apa macar 10 min happy daca vrei fa-ti o baie de romanitza asta poate va ajuta happy

4 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Cred ca ai facut alergie la ceva. ia clorfeniramin

| mihaela31 a răspuns:

Este o alifie,fluocinolon,care te scapa de mancarimi,da-te cu ea pe blandele rosii,si iti va calma mancarimile,eu am folosit-o, am avut si eu asa ceva, mie imi apareau de la constipatie,

| CagulLa a răspuns:

Probabil o alergie...fa o baie fierbinte, dupa aia stai in pat intr-un cearceaf alb plapuma tot alba! iti v-a trece!

| katalyn_2632 a răspuns:

Poate fi varsat de vant. Daca asa este va trebui sa stai inchisa in casa ceva timp, oricum tu trebuie sa te duci la spital si afli acolo ce ai, funda? big grin