| ADRYangel a întrebat:

Am o problema cu urechea stanga...S-a largit un pic si am rana la ambele urechi probabil de la cerceii falsi! Ce ar trebui sa fac ca sa imi treaca rana sau sa se micsoreze gaura!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Foloseste local Betadine - unguent. Si mergi la medic, sa vada cat de grava e situatia. S-ar putea sa fie nevoie si de un antibiotic.

| JASMYNA88 a răspuns:

Nu mai purta o vreme cercei! si daca strangi de ureche si iese un lichid idn ele, atunci fa pauza de 1 saptamana de la cerceii"falsi" cum le spui tu. asa patesc si eu daca port cercei grei si din alte mariale, cum ar fi nichel. gaura se va micsora de la sine daca nu cumva ti-ai rupt-o cu cercelul.

| Coco14 a răspuns:

Incearca sa iti dai cu crema de galbenele, deoarece si eu mai fac rani la urechi si chiar ma ajuta.s-a largit urechea sau gaura? ...cred ca gaura, si daca da, se va micsora singura.incearca sa porti mai mult cercei de aur sau de argint.iar pe ceilalti sa ii porti mai rar.