| Deyutza4all a întrebat:

Buna TPU.am o problema dimineata m-am trezit cu un herpes facial destul de maricel nu stiu ce sa fac maine am scoala e culmea sa apar asa cum as putea sa scap de el sau macar sa il stopez pentru ca deja toata dimineata am cautat pe net dar nu gasesc nimic. mi-am pus praf de ampicilina nu stiu daca e bine. si m-am gandit ca TPU stie mai multe! pfff as vrea sa ma ajutati cu ce stiti voi leacuri babesti creme orice. dau funda, mersi mult.va pup(fara herpez)papa.griji de voi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioanaioana a răspuns:

Ca sa usuci herpesu poti sa pui pasta de dinti pe el(nu e gluma),si lasa acolo pasta de dinti,sa nu o dai jos-chiar daca se intareste, pasta de dinti o sa usuce herpesu si n-o sa mai aibe aer si o sa se vindece-dar ai grija sa nu indepartezi deloc pasta; si ar mai fi o modalitate(doar daca ai cuburi de gheata):poti sa-ti pui un cub de gheata pe locul unde o aparut herpesu si sal lasi cat mai mult, asa herpesu o sa se calmeze

4 răspunsuri:
| turaboandy a răspuns:

Du-te la farmacie si o sa iti dea un plasture transparent anti herpetic, dar sa stii ca iti trebuie cam 2 zile ca sa iti treaca, mai devreme nu se poate, du-te pana la farmacie ca nu te costa nimic sa intrebi, cat despre plastururi, costa cam 25 leihappy

| Stephanie_2959 a răspuns:

Poti folosi compeed se gaseste la farmacie iar herpesul dispare intr-o noapte

| lumiganlatisse a răspuns:

Si voi sunteti frumoase ,

LUMIGAN te ajuta sa ai cele mai frumoase gene:densitate si lungime,colorit intens.Va invitam pe websit: http://www.lumiganlatisse.co.cc/

| Niculescu007 a răspuns:

încearcă cu miere happy