| Betty a întrebat:

:* Am si eu o curiozitate si nu am gasit nimic satisfacator pe net... Ce contine mai exact vaccinul diftero tetanic? Trebuie sa-l fac doar ca nu sunt sigura daca pot, am foarte multe alergii si mi-e teama ca nu cumva sa fiu alergica si la unul dintre ingredientele lui. Am fost si mi-am facut o programare la medic doar ca mi-as dori sa fiu informata din mai multe surse (plus ca nu mai am rabdare pana saptamana viitoarehee hee )

PS: mentionez ca nu am voie sa fac niciun fel de vaccin antigripal.straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Acest vaccin contine anatoxina difterica si anatoxina tetanica, plus fosfat de aluminiu, compus ce il gasesti in toate vaccinurile.Acest vaccin l-ai facut si in copilarie( DTP- vaccinul diftero-tetano-pertusis). Spune medicului ca ai alergii ca sa te urmareasca atent dupa administrarea lui si sa poata lua masuri urgente in caz ca apar reactii alergice.