| farcasgiulia a întrebat:

Am citit pe internet ca este indicat, ca sa nu ti mai ingrase parul, sa te dai inainte de spalare cu ulei de masline amestecat cu zeama de lamaie. Dupa ce ma dau cu acest amestec, pot sa folosesc samponul meu obisnuit? Am un sampon de la Nivea. Multumesc. Ofer Fundamental

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maria999 a răspuns:

Este mai bine sa te speli cu samponul tau si dupa accea sa iti dai cu ulei de masline si zeama de lamaie.iti mai spun un secret poti dupa ce te-ai spalat pe cap sa te dai cu otet pe par nu s mai ingrasa si parul nu iti va mirosi a otet decat cateva ore! sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Da,poti sa folosesti samponul linistit. happy

| farcasgiulia explică:

Multumesc mult! Apreciez

| andagav a răspuns:

Eu folosesc si un galbenus de oua cu ulei de masline si o lingura de miere(cantitatea depinde de lungimea parului), o aplic pe parul un pic umed, dupa imi pun o folie transparenta si-l las jumatate de ora. Dupa il clatesc cu un pic de otet, il spal cu sampon si balsam.Eu am un secret ca sa fie parul stralucitor,dupa ce ai terminat cu balsamul clateste parul cu un jet de apa rece, nu folosi niciodata apa prea fierbinte, deoarece da senzatia de par despicat si varfuri uscate.Bafta