| Frumusikkkaa a întrebat:

Am si eu o intrebare....pana la cate kg ai putea sa pierzi daca te infometezi si te deshidratezi 4 zile dau FUNDA!... Apropo nu nu vreau sa incerc dar intreb de propia curiozitate multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Exista un mare risc de a ti se face rau fizic inainte de finalul celor 4 zile de infometare. In plus, prin infometare pierzi multa masa slaba, adica muschi si apa, ceea ce nu este o slabire de calitate pentru ar trebui sa pierzi cat mai multa grasime, nu masa slaba.
http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

3 răspunsuri:
| chio97 a răspuns:

Daca slabesti prin infometare, imediat dupa ce incepi sa mananci din nou vei pune de doua ori ceea ce ai dat jos.Cel mai bine, daca vrei sa slabesti, este sa alergi si sa nu mai mananci dupa ora 20:00. Sper ca te-am ajutathappy!

| neutrino a răspuns:

Vei da jos mult mai putine kilograme decat cele pe care le vei pune dupa aceea!

| BornToBeLoved a răspuns:

Depinde de
Organism, pana la
5, dar le pui rapid la loc