| saranastasie a întrebat:

Am si eu o nelamurile.Am 13 ani iar pana acum mi-au cazut dintii de lapte dar capitolul masele doar 1 din stanga sus, una din dreapta sus, una din stanga jos si una din dreapta jos, mai exact prima masea de langa canin.Intrebarea mea este, o sa imi cada si maselele de langa cele cazute deja? Pe la ce varsta trebuia sa imi cada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| chocolate3755 a răspuns:

Unii medici considera ca dintii de lapte pot sa cada pina la virsta de 18-25 de ani, deci, e normal

| thisismy a răspuns:

Pe la 100 de ani cand o sa fii baba. alea sunt maselele de minte fetita dar cred ca tie nu ti sau dezvoltat corect.