| Valeriuff a întrebat:

Salut! Pot cheli daca am avut in familie un strabunic chel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred, șansele sunt mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate, odata ce tu-ti mostenesti tatal si bunicul.

| SnowmanAZ a răspuns (pentru Violleta2022):

Tatal meu nu este chel, nici bunicul, doar strabunicul din partea mamei este, nici macar bunicul meu, tatal mamei mele nu era chellaughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru SnowmanAZ):

Nu are importanta a cata generatie era chel sau nu, atata vreme cat iti sunt bunici si strabunici genetici.
Sunt nenumarate cazuri cand parintii au ochii caprui sau negri si copilul iese blond cu ochi albastri, fiindca si-a mostenit un bunic sau strabunic.
La fel si cu chelia, mostenesti genetic genele de la parinti, bunici si starbunici, si da, poti mosteni chiar si chelia lor.

| ReddY25 a răspuns:

Da,e o posibilitate

| ioana748 a răspuns:

Eu iti doresc sa ti fie parul cum doresti sau aproximativ.
Daca tata a fost ok si tu vei fi, tinand cont ca genetica se duce departe in urma, totusi in majoritatea cazurilor se rezuma la prima, a doua generație in urma.
Apoi mai este si aportul tau pentru un organism sanatos.
Toate cele bune,

| luciiii13 a răspuns:

Probabil